Tabela kalorii

Kalorie i makroskładniki w 100 g. Dotknij produktu, aby zobaczyć kalorie na porcję i pełne wartości odżywcze.

Owoce

ProduktkcalBiałko (g)Węglowodany (g)Tłuszcz (g)
Ananas500,513,10,1
Arbuz300,67,60,2
Awokado16028,514,7
Banan891,122,80,3
Borówki570,714,50,3
Brzoskwinia390,99,50,3
Cytryna291,19,30,3
Czereśnie631,1160,2
Daktyle2771,8750,2
Figa740,819,20,3
Granat831,718,71,2
Grejpfrut320,68,10,1
Gruszka570,415,20,1
Jabłko520,313,80,2
Kiwi611,114,70,5
Maliny521,211,90,7
Mango600,8150,4
Melon340,88,20,2
Morela481,411,10,4
Pomarańcza470,911,80,1
Rodzynki3013,3800,2
Suszone morele2413,462,60,5
Suszone śliwki2402,263,90,4
Śliwka460,711,40,3
Truskawki320,77,70,3
Winogrona690,718,10,2

Warzywa

ProduktkcalBiałko (g)Węglowodany (g)Tłuszcz (g)
Bakłażan2515,90,2
Batat861,620,10,1
Brokuł342,86,60,4
Burak431,69,60,2
Cebula401,19,30,1
Cukinia171,23,10,3
Czerwona papryka31160,3
Czosnek1496,433,10,5
Dynia2616,50,1
Fasolka szparagowa311,870,2
Groszek815,414,50,4
Jarmuż352,94,41,5
Kalafior251,950,3
Kapusta251,35,80,1
Kapusta kiszona190,94,30,1
Kukurydza cukrowa863,318,71,4
Marchewka410,99,60,2
Ogórek150,73,60,1
Pieczarki223,13,30,3
Pomidor180,93,90,2
Por611,514,20,3
Rzodkiewka160,73,40,1
Sałata151,22,90,2
Seler naciowy140,730,2
Szparagi202,23,90,1
Szpinak232,93,60,4
Zielona papryka200,94,60,2
Ziemniak (surowy)77217,50,1
Ziemniaki gotowane871,920,10,1

Mięso i wędliny

ProduktkcalBiałko (g)Węglowodany (g)Tłuszcz (g)
Antrykot (ribeye)21820015
Boczek41712,61,439,3
Chuda mielona wołowina (7% tłuszczu)15221,407,4
Grillowana pierś z kurczaka1653103,6
Jagnięcina16220,308,4
Mielona wołowina (15% tłuszczu)21518,6015,4
Parówka29010,34,225,8
Pierś z indyka11423,701,5
Pierś z kurczaka (surowa)12022,502,6
Polędwiczka wieprzowa12021,803
Salami33621,92,425,9
Schab wieprzowy14321,705,6
Skrzydełka z kurczaka22218,3016
Stek wołowy (rostbef)14222,405,2
Sznycel cielęcy11221,302,4
Szynka16416,63,68,8
Udko z kurczaka14419,307,4

Ryby i owoce morza

ProduktkcalBiałko (g)Węglowodany (g)Tłuszcz (g)
Dorada10519,202,6
Dorsz8217,800,7
Kalmary9215,63,11,4
Krewetki8520,100,5
Labraks9718,402
Łosoś20820,4013,4
Makrela20518,6013,9
Małże8611,93,72,2
Ośmiornica8214,92,21
Pstrąg11920,503,5
Sardynki w puszce20824,6011,5
Tuńczyk w oleju19826,509,8
Tuńczyk w sosie własnym11625,500,8

Nabiał i jajka

ProduktkcalBiałko (g)Węglowodany (g)Tłuszcz (g)
Białko jaja5210,90,70,2
Jajecznica149101,611
Jajko14312,60,79,5
Jajko na twardo15512,61,110,6
Jajko sadzone19613,60,814,8
Jogurt grecki (0% tłuszczu)5910,33,60,4
Jogurt grecki (10% tłuszczu)1155,8410
Jogurt naturalny773,85,64,5
Kefir433,84,81
Masło7170,90,181,1
Mleko 1,5%463,34,91,5
Mleko pełne (3,2%)613,24,83,2
Mozzarella28022,22,220
Parmezan43138,54,128,6
Ricotta1577,86,911
Ser cheddar41024,32,133,8
Ser feta26414,24,121,3
Ser gouda35624,92,227,4
Serek śmietankowy3506,25,534,4
Śmietana1982,44,619,4
Śmietanka kremówka3402,82,836,1
Twarożek7212,42,71

Pieczywo, zboża i płatki

ProduktkcalBiałko (g)Węglowodany (g)Tłuszcz (g)
Bagietka2538,353,71,3
Bulgur gotowany833,118,60,2
Chleb pełnoziarnisty25412,343,13,6
Chleb pszenny23810,743,92,2
Chleb żytni2598,548,33,3
Croissant4068,245,821
Kasza gryczana gotowana923,419,90,6
Kasza manna36012,772,81,1
Komosa ryżowa36814,164,26,1
Kuskus37612,877,40,6
Makaron (suchy)3711374,71,5
Makaron gotowany1585,830,90,9
Mąka pełnoziarnista34013,2722,5
Mąka pszenna36410,376,31
Musli3519,874,62,9
Naleśniki2276,428,39,7
Płatki kukurydziane3656,479,51,6
Płatki owsiane38916,966,36,9
Polenta (kasza kukurydziana)3628,176,93,6
Ryż biały (suchy)3657,1800,7
Ryż biały gotowany1302,728,20,3
Ryż brązowy (suchy)3707,977,22,9
Tortilla pszenna3068,249,48

Rośliny strączkowe, orzechy i nasiona

ProduktkcalBiałko (g)Węglowodany (g)Tłuszcz (g)
Ciecierzyca gotowana1648,927,42,6
Czerwona fasola gotowana1278,722,80,5
Czerwona soczewica (sucha)35824,663,11,1
Hummus2297,414,917,1
Masło orzechowe58825,12050,4
Migdały57921,221,649,9
Nasiona chia48616,542,130,7
Orzechy laskowe6281516,760,8
Orzechy nerkowca53417,436,338,9
Orzechy włoskie65415,213,765,2
Orzeszki ziemne56725,816,149,2
Pestki dyni55930,210,749,1
Pestki słonecznika58420,82051,5
Pistacje56120,527,745
Sezam57317,723,549,7
Siemię lniane53418,328,942,2
Soczewica (sucha)35325,860,11,1
Tofu14417,32,88,7

Oleje, sosy i słodziki

ProduktkcalBiałko (g)Węglowodany (g)Tłuszcz (g)
Ajwar680,97,24,4
Cukier38701000
Dżem2780,468,90,1
Kakao22819,657,913,7
Keczup101127,40,1
Koncentrat pomidorowy824,318,90,5
Krem czekoladowo-orzechowy5395,462,429,7
Majonez68010,674,9
Miód3040,382,40
Musztarda664,45,33,3
Ocet jabłkowy2200,90
Olej kokosowy86200100
Olej słonecznikowy88400100
Oliwa z oliwek88400100
Passata pomidorowa241,34,80,2
Sos sojowy538,14,90,6

Napoje

ProduktkcalBiałko (g)Węglowodany (g)Tłuszcz (g)
Białe wino640,10,30
Cola42010,40,3
Czarna kawa10,100
Czerwone wino700,20,70
Piwo430,53,60
Sok jabłkowy460,111,30,1
Sok pomarańczowy450,710,40,2

Słodycze i przekąski

ProduktkcalBiałko (g)Węglowodany (g)Tłuszcz (g)
Chipsy5326,453,834
Ciasteczka z kawałkami czekolady4443,665,819,8
Czekolada gorzka (70–85%)5987,845,942,6
Czekolada mleczna5357,759,429,7
Lody waniliowe2073,523,611
Pączek (donut)4265,250,822,9
Popcorn38712,977,84,5
Sernik3215,525,522,5
Wafle ryżowe3878,281,52,8

Dania

ProduktkcalBiałko (g)Węglowodany (g)Tłuszcz (g)
Falafel33313,331,817,8
Frytki1981,918,513,1
Gulasz wieprzowy15018,20,88,3
Kebab17711,221,75,3
Lasagne18510,811,410,7
Omlet19211,60,915,8
Pizza z serem26311,928,811,1
Spaghetti bolognese905,115,21
Sushi942,918,40,7

Zapisz w kilka sekund

Food Diary pamięta twoje zwykłe porcje i skanuje kody kreskowe ponad 3 milionów produktów. 30 dni za darmo, bez karty.

Pobierz z App Store Pobierz z Google Play