Kalori tablosu

100 gramdaki kalori ve makro besinler. Porsiyon başına kalori ve tüm besin değerleri için bir yiyeceğe dokun.

Meyveler

YiyecekkcalProtein (g)Karbonhidrat (g)Yağ (g)
Ahududu521,211,90,7
Ananas500,513,10,1
Armut570,415,20,1
Avokado16028,514,7
Çilek320,77,70,3
Elma520,313,80,2
Erik460,711,40,3
Greyfurt320,68,10,1
Hurma2771,8750,2
İncir740,819,20,3
Karpuz300,67,60,2
Kavun340,88,20,2
Kayısı481,411,10,4
Kiraz631,1160,2
Kivi611,114,70,5
Kuru erik2402,263,90,4
Kuru kayısı2413,462,60,5
Kuru üzüm3013,3800,2
Limon291,19,30,3
Mango600,8150,4
Muz891,122,80,3
Nar831,718,71,2
Portakal470,911,80,1
Şeftali390,99,50,3
Üzüm690,718,10,2
Yaban mersini570,714,50,3

Sebzeler

YiyecekkcalProtein (g)Karbonhidrat (g)Yağ (g)
Bal kabağı2616,50,1
Bezelye815,414,50,4
Brokoli342,86,60,4
Domates180,93,90,2
Haşlanmış patates871,920,10,1
Havuç410,99,60,2
Ispanak232,93,60,4
Kabak171,23,10,3
Karnabahar251,950,3
Kırmızı biber31160,3
Kıvırcık lahana352,94,41,5
Kuşkonmaz202,23,90,1
Lahana251,35,80,1
Lahana turşusu190,94,30,1
Mantar223,13,30,3
Marul151,22,90,2
Pancar431,69,60,2
Patates (çiğ)77217,50,1
Patlıcan2515,90,2
Pırasa611,514,20,3
Salatalık150,73,60,1
Sap kereviz140,730,2
Sarımsak1496,433,10,5
Soğan401,19,30,1
Tatlı mısır863,318,71,4
Tatlı patates861,620,10,1
Taze fasulye311,870,2
Turp160,73,40,1
Yeşil biber200,94,60,2

Et ve şarküteri

YiyecekkcalProtein (g)Karbonhidrat (g)Yağ (g)
Antrikot21820015
Az yağlı dana kıyma (%7 yağ)15221,407,4
Dana bonfile14222,405,2
Dana kıyma (%15 yağ)21518,6015,4
Dana şnitzel11221,302,4
Domuz bonfile12021,803
Domuz pastırması41712,61,439,3
Domuz pirzola14321,705,6
Hindi göğsü11423,701,5
Izgara tavuk göğsü1653103,6
Jambon16416,63,68,8
Kuzu eti16220,308,4
Salam33621,92,425,9
Sosis29010,34,225,8
Tavuk but14419,307,4
Tavuk göğsü (çiğ)12022,502,6
Tavuk kanat22218,3016

Balık ve deniz ürünleri

YiyecekkcalProtein (g)Karbonhidrat (g)Yağ (g)
Ahtapot8214,92,21
Alabalık11920,503,5
Çipura10519,202,6
Kalamar9215,63,11,4
Karides8520,100,5
Konserve sardalya20824,6011,5
Levrek9718,402
Midye8611,93,72,2
Morina8217,800,7
Somon20820,4013,4
Suda ton balığı11625,500,8
Uskumru20518,6013,9
Yağlı ton balığı19826,509,8

Süt ürünleri ve yumurta

YiyecekkcalProtein (g)Karbonhidrat (g)Yağ (g)
Beyaz peynir (feta)26414,24,121,3
Çedar peyniri41024,32,133,8
Çırpılmış yumurta149101,611
Ekşi krema1982,44,619,4
Gouda peyniri35624,92,227,4
Haşlanmış yumurta15512,61,110,6
Kefir433,84,81
Krem peynir3506,25,534,4
Krema3402,82,836,1
Lor peyniri7212,42,71
Mozzarella28022,22,220
Parmesan43138,54,128,6
Ricotta1577,86,911
Sade yoğurt773,85,64,5
Sahanda yumurta19613,60,814,8
Tam yağlı süt613,24,83,2
Tereyağı7170,90,181,1
Yağsız Yunan yoğurdu5910,33,60,4
Yarım yağlı süt463,34,91,5
Yumurta14312,60,79,5
Yumurta akı5210,90,70,2
Yunan yoğurdu (%10 yağ)1155,8410

Ekmek, tahıllar ve gevrekler

YiyecekkcalProtein (g)Karbonhidrat (g)Yağ (g)
Baget ekmek2538,353,71,3
Beyaz ekmek23810,743,92,2
Beyaz pirinç (çiğ)3657,1800,7
Buğday unu36410,376,31
Çavdar ekmeği2598,548,33,3
Esmer pirinç (çiğ)3707,977,22,9
Haşlanmış makarna1585,830,90,9
İrmik36012,772,81,1
Kinoa36814,164,26,1
Krep2276,428,39,7
Kruvasan4068,245,821
Kuskus37612,877,40,6
Makarna (çiğ)3711374,71,5
Mısır gevreği3656,479,51,6
Mısır irmiği (polenta)3628,176,93,6
Müsli3519,874,62,9
Pişmiş bulgur833,118,60,2
Pişmiş karabuğday923,419,90,6
Pişmiş pirinç1302,728,20,3
Tam buğday ekmeği25412,343,13,6
Tam buğday unu34013,2722,5
Tortilla (lavaş)3068,249,48
Yulaf ezmesi38916,966,36,9

Baklagiller, kuruyemişler ve tohumlar

YiyecekkcalProtein (g)Karbonhidrat (g)Yağ (g)
Antep fıstığı56120,527,745
Ay çekirdeği içi58420,82051,5
Badem57921,221,649,9
Ceviz65415,213,765,2
Chia tohumu48616,542,130,7
Fındık6281516,760,8
Fıstık ezmesi58825,12050,4
Haşlanmış barbunya1278,722,80,5
Haşlanmış nohut1648,927,42,6
Humus2297,414,917,1
Kabak çekirdeği55930,210,749,1
Kaju53417,436,338,9
Keten tohumu53418,328,942,2
Kırmızı mercimek (kuru)35824,663,11,1
Mercimek (kuru)35325,860,11,1
Susam57317,723,549,7
Tofu14417,32,88,7
Yer fıstığı56725,816,149,2

Yağlar, soslar ve tatlandırıcılar

YiyecekkcalProtein (g)Karbonhidrat (g)Yağ (g)
Ajvar680,97,24,4
Ayçiçek yağı88400100
Bal3040,382,40
Domates püresi241,34,80,2
Domates salçası824,318,90,5
Elma sirkesi2200,90
Hardal664,45,33,3
Hindistan cevizi yağı86200100
Kakao tozu22819,657,913,7
Kakaolu fındık kreması5395,462,429,7
Ketçap101127,40,1
Mayonez68010,674,9
Reçel2780,468,90,1
Soya sosu538,14,90,6
Şeker38701000
Zeytinyağı88400100

İçecekler

YiyecekkcalProtein (g)Karbonhidrat (g)Yağ (g)
Beyaz şarap640,10,30
Bira430,53,60
Elma suyu460,111,30,1
Kırmızı şarap700,20,70
Kola42010,40,3
Portakal suyu450,710,40,2
Sade kahve10,100

Tatlılar ve atıştırmalıklar

YiyecekkcalProtein (g)Karbonhidrat (g)Yağ (g)
Bitter çikolata (%70–85)5987,845,942,6
Cheesecake3215,525,522,5
Cips5326,453,834
Damla çikolatalı kurabiye4443,665,819,8
Donut4265,250,822,9
Patlamış mısır38712,977,84,5
Pirinç patlağı3878,281,52,8
Sütlü çikolata5357,759,429,7
Vanilyalı dondurma2073,523,611

Yemekler

YiyecekkcalProtein (g)Karbonhidrat (g)Yağ (g)
Bolonez soslu spagetti905,115,21
Domuz gulaş15018,20,88,3
Döner17711,221,75,3
Falafel33313,331,817,8
Lazanya18510,811,410,7
Omlet19211,60,915,8
Patates kızartması1981,918,513,1
Peynirli pizza26311,928,811,1
Suşi942,918,40,7

Saniyeler içinde kaydet

Food Diary alışık olduğun porsiyonları hatırlar ve 3 milyondan fazla ürünün barkodunu tarar. 30 gün ücretsiz, kart gerekmez.

App Store'dan indir Google Play'den edinin