Tablica kalorija

Kalorije i makronutrijenti na 100 g. Dodirni namirnicu za kalorije po porciji i sve nutritivne vrijednosti.

Voće

NamirnicakcalProteini (g)Ugljikohidrati (g)Masti (g)
Ananas500,513,10,1
Avokado16028,514,7
Banana891,122,80,3
Borovnice570,714,50,3
Breskva390,99,50,3
Datulje2771,8750,2
Dinja340,88,20,2
Grejp320,68,10,1
Grožđe690,718,10,2
Grožđice3013,3800,2
Jabuka520,313,80,2
Jagode320,77,70,3
Kivi611,114,70,5
Kruška570,415,20,1
Limun291,19,30,3
Lubenica300,67,60,2
Maline521,211,90,7
Mango600,8150,4
Marelica481,411,10,4
Nar831,718,71,2
Naranča470,911,80,1
Smokva740,819,20,3
Suhe marelice2413,462,60,5
Suhe šljive2402,263,90,4
Šljiva460,711,40,3
Trešnje631,1160,2

Povrće

NamirnicakcalProteini (g)Ugljikohidrati (g)Masti (g)
Batat861,620,10,1
Brokula342,86,60,4
Bundeva2616,50,1
Celer140,730,2
Cikla431,69,60,2
Crvena paprika31160,3
Cvjetača251,950,3
Češnjak1496,433,10,5
Grašak815,414,50,4
Kelj352,94,41,5
Kiseli kupus190,94,30,1
Krastavac150,73,60,1
Krumpir (sirovi)77217,50,1
Kuhani krumpir871,920,10,1
Kukuruz šećerac863,318,71,4
Kupus251,35,80,1
Luk401,19,30,1
Mahune311,870,2
Mrkva410,99,60,2
Patlidžan2515,90,2
Poriluk611,514,20,3
Rajčica180,93,90,2
Rotkvica160,73,40,1
Šampinjoni223,13,30,3
Šparoge202,23,90,1
Špinat232,93,60,4
Tikvica171,23,10,3
Zelena paprika200,94,60,2
Zelena salata151,22,90,2

Meso

NamirnicakcalProteini (g)Ugljikohidrati (g)Masti (g)
Hrenovka29010,34,225,8
Janjetina16220,308,4
Juneći ramstek14222,405,2
Mljevena junetina (15% masti)21518,6015,4
Mljevena junetina (7% masti)15221,407,4
Pečena pileća prsa1653103,6
Pileća krilca22218,3016
Pileća prsa (sirova)12022,502,6
Pileći zabatak14419,307,4
Pureća prsa11423,701,5
Ribeye odrezak21820015
Salama33621,92,425,9
Slanina41712,61,439,3
Svinjski file12021,803
Svinjski kare14321,705,6
Šunka16416,63,68,8
Teleći odrezak11221,302,4

Riba i plodovi mora

NamirnicakcalProteini (g)Ugljikohidrati (g)Masti (g)
Bakalar8217,800,7
Brancin9718,402
Dagnje8611,93,72,2
Hobotnica8214,92,21
Kozice8520,100,5
Lignje9215,63,11,4
Losos20820,4013,4
Orada10519,202,6
Pastrva11920,503,5
Sardine u konzervi20824,6011,5
Skuša20518,6013,9
Tuna u ulju19826,509,8
Tuna u vodi11625,500,8

Mliječni proizvodi i jaja

NamirnicakcalProteini (g)Ugljikohidrati (g)Masti (g)
Bjelanjak5210,90,70,2
Cheddar sir41024,32,133,8
Feta sir26414,24,121,3
Gauda sir35624,92,227,4
Grčki jogurt (0% masti)5910,33,60,4
Grčki jogurt (10% masti)1155,8410
Jaje14312,60,79,5
Jaje na oko19613,60,814,8
Jogurt773,85,64,5
Kajgana149101,611
Kefir433,84,81
Kiselo vrhnje1982,44,619,4
Krem sir3506,25,534,4
Kuhano jaje15512,61,110,6
Maslac7170,90,181,1
Mozzarella28022,22,220
Parmezan43138,54,128,6
Poluobrano mlijeko (1,5%)463,34,91,5
Punomasno mlijeko (3,2%)613,24,83,2
Ricotta1577,86,911
Slatko vrhnje3402,82,836,1
Svježi sir7212,42,71

Kruh, žitarice i pahuljice

NamirnicakcalProteini (g)Ugljikohidrati (g)Masti (g)
Baguette2538,353,71,3
Bijela riža (sirova)3657,1800,7
Bijeli kruh23810,743,92,2
Integralni kruh25412,343,13,6
Integralno brašno34013,2722,5
Kroasan4068,245,821
Kuhana bijela riža1302,728,20,3
Kuhana heljda923,419,90,6
Kuhana tjestenina1585,830,90,9
Kuhani bulgur833,118,60,2
Kukuruzne pahuljice3656,479,51,6
Kuskus37612,877,40,6
Kvinoja36814,164,26,1
Musli3519,874,62,9
Palačinke2276,428,39,7
Palenta (kukuruzna krupica)3628,176,93,6
Pšenični griz36012,772,81,1
Pšenično brašno36410,376,31
Raženi kruh2598,548,33,3
Smeđa riža (sirova)3707,977,22,9
Tjestenina (suha)3711374,71,5
Tortilja3068,249,48
Zobene pahuljice38916,966,36,9

Mahunarke, orašasti plodovi i sjemenke

NamirnicakcalProteini (g)Ugljikohidrati (g)Masti (g)
Bademi57921,221,649,9
Bučine sjemenke55930,210,749,1
Chia sjemenke48616,542,130,7
Crvena leća (suha)35824,663,11,1
Crveni grah (kuhani)1278,722,80,5
Humus2297,414,917,1
Indijski oraščići53417,436,338,9
Kikiriki56725,816,149,2
Lanene sjemenke53418,328,942,2
Leća (suha)35325,860,11,1
Lješnjaci6281516,760,8
Maslac od kikirikija58825,12050,4
Orasi65415,213,765,2
Pistacije56120,527,745
Sezam57317,723,549,7
Slanutak (kuhani)1648,927,42,6
Suncokretove sjemenke58420,82051,5
Tofu14417,32,88,7

Ulja, umaci i zaslađivači

NamirnicakcalProteini (g)Ugljikohidrati (g)Masti (g)
Ajvar680,97,24,4
Čokoladni namaz s lješnjacima5395,462,429,7
Džem2780,468,90,1
Jabučni ocat2200,90
Kakao prah22819,657,913,7
Kečap101127,40,1
Kokosovo ulje86200100
Koncentrat rajčice824,318,90,5
Majoneza68010,674,9
Maslinovo ulje88400100
Med3040,382,40
Pasirana rajčica241,34,80,2
Senf664,45,33,3
Sojin umak538,14,90,6
Suncokretovo ulje88400100
Šećer38701000

Pića

NamirnicakcalProteini (g)Ugljikohidrati (g)Masti (g)
Bijelo vino640,10,30
Cola42010,40,3
Crna kava10,100
Crno vino700,20,70
Pivo430,53,60
Sok od jabuke460,111,30,1
Sok od naranče450,710,40,2

Slatkiši i grickalice

NamirnicakcalProteini (g)Ugljikohidrati (g)Masti (g)
Cheesecake3215,525,522,5
Čips5326,453,834
Keksi s komadićima čokolade4443,665,819,8
Kokice38712,977,84,5
Krafna4265,250,822,9
Mliječna čokolada5357,759,429,7
Rižini krekeri3878,281,52,8
Sladoled od vanilije2073,523,611
Tamna čokolada (70–85%)5987,845,942,6

Jela

NamirnicakcalProteini (g)Ugljikohidrati (g)Masti (g)
Falafel33313,331,817,8
Kebab (döner)17711,221,75,3
Lazanje18510,811,410,7
Omlet19211,60,915,8
Pizza sa sirom26311,928,811,1
Pomfrit1981,918,513,1
Sushi942,918,40,7
Svinjski gulaš15018,20,88,3
Špageti bolonjez905,115,21

Upiši za par sekundi

Food Diary pamti tvoje uobičajene porcije i skenira barkodove s preko 3 milijuna proizvoda. 30 dana besplatno, bez kartice.

Preuzmi na App Store Preuzmi na Google Play